Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nadchodzi lato...

Wystawa z okazji Dnia Dobrych Uczynków

Etno wiosna

Dzień kota

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

Narodowe Czytanie

Tegoroczne Narodowe Czytanie przybrało, w naszym Ośrodku, wiele form.

Uczniowie słuchali tekstu czytanego przez nauczyciela, sami czytali wybraną lekturę czy też – jak uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy - wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby między regałami pełnymi książek wyszukać tegoroczny „motyw przewodni Narodowego Czytania”, powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.
Na miejscu nauczyciele dokonali krótkiego wprowadzenia w atmosferę epoki końca XIX wieku oraz wprowadzili w klimat lektury. Młodzież serdecznie przywitały Panie Bibliotekarki, które poczęstowały wszystkich czekoladkami, a na pamiątkę podarowały każdemu uczestnikowi spotkania zakładki do książki z wizerunkiem Elizy Orzeszkowej oraz z cytatami z jej utworu, wydanymi specjalnie z okazji Narodowego Czytania.
Wizyta w bibliotece stała się doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz dowiedzieli się gdzie szukać innych, wielkich pozycji literatury polskiej.

Zupełnie "przy okazji" zwiedziliśmy wystawę zdjęć starego i współczesnego Świnoujścia.

Banery/Logo