Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny i XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka w mieszkaniu na poważnie i wesoło”

7 marca 2023 roku w Branżowej Szkole Specjalnej I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Szczecinie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny i XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka w mieszkaniu na poważnie i wesoło”, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyło w nim 11 drużyn dwuosobowych z terenu całej Polski.

Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy II Szkoły Branżowej I Stopnia: Wiktoria Klimaszewska i Hubert Golec.
Konkurs składał się z trzech części:

  • zmagań konkursowych drużyn-/ 70 min./ rozwiązywanie zadań tekstowych o tematyce związanej z mieszkaniem;
  • zmagań indywidualnych- /15 min./ Konkurs ,, Mistrz Rachunków"
  • formy zabawowej - zadania praktyczne rozwiązywane na przygotowanych stacjach, za które każdy uczestnik otrzymywał punkty, które wymieniał na nagrody w sklepiku.

Miło nam poinformować, że tytuł ,, Mistrza Rachunków", w kategorii chłopców, otrzymał Hubert Golec, broniąc tytułu z roku ubiegłego. Drużynowo zajęliśmy III miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym oraz IV miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i gościnność.

Autor: K. Warś

Banery/Logo