Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy w naszej szkole

Nadchodzi lato...

„Woda naszym skarbem”

Wiosna wokół nas...

Wielkanoc

Dzień Kolorowej Skarpetki

Wiosna tuż, tuż...

Wycieczka do Wolina

23 czerwca wcześnie rano wyruszyliśmy do Wolina, aby zwiedzić Centrum Słowian i Wikingów. Wizyta w tej niezwykłej osadzie pokazała nam, jak żyli i mieszkali ówcześni mieszkańcy Wolina.

Dowiedzieliśmy się, jak gotowali i co jedli, gdzie spali, jak wytwarzali broń, narzędzia czy lepili garnki. Każdy z nas mógł samodzielnie podczas warsztatów: filcowania wełny, pisania piórem, lepienia z gliny, wypróbować działanie różnych „historycznych” przedmiotów sprzed 1000 lat. Dzielna przewodniczka pokazała odważnym śmiałkom tajniki sztuki wojennej. Przeszkoliła nas w strzelaniu z łuku. Wszystkim szło świetnie, nawet panie trafiały do celu. Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć dzięki mamie Amelki, która jest pracownikiem Centrum Słowian i Wikingów. Bardzo dziękujemy. Zwiedziliśmy również Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, w którym prezentowane są eksponaty dotyczące plemienia Wolinian, systemu obronnego miasta, rzemiosła i wierzeń średniowiecznych mieszkańców. Na koniec, po takiej stracie energii, musieliśmy wzmocnić się lodami.
Wycieczka bardzo nam się podobała.

Autor: M.W i J.R.

Banery/Logo