Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Wystawa z okazji Dnia Dobrych Uczynków

Etno wiosna

Dzień kota

Witamy w naszej szkole

Cicha noc...

Cicha noc...

Jesienna wystawa "Drzewo"

Wycieczka do Wolina

23 czerwca wcześnie rano wyruszyliśmy do Wolina, aby zwiedzić Centrum Słowian i Wikingów. Wizyta w tej niezwykłej osadzie pokazała nam, jak żyli i mieszkali ówcześni mieszkańcy Wolina.

Dowiedzieliśmy się, jak gotowali i co jedli, gdzie spali, jak wytwarzali broń, narzędzia czy lepili garnki. Każdy z nas mógł samodzielnie podczas warsztatów: filcowania wełny, pisania piórem, lepienia z gliny, wypróbować działanie różnych „historycznych” przedmiotów sprzed 1000 lat. Dzielna przewodniczka pokazała odważnym śmiałkom tajniki sztuki wojennej. Przeszkoliła nas w strzelaniu z łuku. Wszystkim szło świetnie, nawet panie trafiały do celu. Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć dzięki mamie Amelki, która jest pracownikiem Centrum Słowian i Wikingów. Bardzo dziękujemy. Zwiedziliśmy również Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, w którym prezentowane są eksponaty dotyczące plemienia Wolinian, systemu obronnego miasta, rzemiosła i wierzeń średniowiecznych mieszkańców. Na koniec, po takiej stracie energii, musieliśmy wzmocnić się lodami.
Wycieczka bardzo nam się podobała.

Autor: M.W i J.R.

Banery/Logo