Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy w naszej szkole

Nowy plac zabaw

Nowy plac zabaw

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Konkurs recytatorski 2022

19 maja 2022 roku w naszym Ośrodku odbył się konkurs recytatorski pt. „Kocham Cię Polsko”. 

Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy. Była to okazja do zaprezentowania twórczości znanych polskich poetów, m.in. Tadeusza Kubiaka, Czesława Janczarskiego, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej czy Ryszarda Przymusa. Zanim rozpoczęły się zmagania konkursowe, nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego pt. "Bohaterowie polskich legend". Wyróżnione prace stanowiły element dekoracji sali. Do oceny występów recytujących uczniów powołana została Komisja, przewodniczącą której została pani Dyrektor Ośrodka Krystyna Makowska. W skład jury weszły pani Wicedyrektor Ośrodka Mariola Żołnieruk i nauczycielka, pani Izabela Santorek. Komisja oceniała występy poszczególnych zawodników w trzech kategoriach wiekowych.
Występujący, z dużym zaangażowaniem, prezentowali w konkursie wybrane przez siebie wiersze. Po burzliwych obradach jury, w każdej kategorii wiekowej zostali wyłonieni zwycięzcy (szkoła podstawowa (I-III) – Nikita S.; szkoła podstawowa (IV-VIII dwa pierwsze miejsca) – Adrian D. i zespół uczniów - Maks R., Kuba M. i Nicola W.; branżowa szkoła I stopnia i szkoła przysposabiająca do pracy – Radosław M.). Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Czas oczekiwania na wyniki umiliły nam piosenki związane z tematyką konkursu. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się ponownie za rok.

Autor: J.R.

Banery/Logo