Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy w naszej szkole

Nowy plac zabaw

Nowy plac zabaw

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Wizyta przedszkolaków na pływającej jednostce strażackiej

9 maja z okazji Dnia Strażaka przedszkolaki odwiedziły jednostkę pływającą straży pożarnej STRAŻAK-26. Zacumowała ona przy nabrzeżu ulicy Władysława IV.

W niezwykle ciekawy sposób strażak, pan Marek Surowiec, zademonstrował wszystkim dzieciom sprzęt używany do gaszenia pożaru na wodzie. Przedszkolaki mogły popatrzeć z mostka dowódcy czyli z miejsca dowodzenia na statku na okoliczne statki, wśród których stał STRAŻAK-26. Największą atrakcją dla każdego dziecka była możliwość używania sikawki strażackiej, gdzie wśród śmiechów i radości każdy mógł poczuć się strażakiem. Wycieczka zorganizowana była w ramach realizowania w przedszkolu programu "Bezpieczny przedszkolak" oraz była wspaniałą okazją do poznania trudnego, ale atrakcyjnego zawodu strażaka w ramach preorientacji zawodowej dla przedszkola.

Autor: E.M.

Banery/Logo