Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Dzień Chłopaka

Pochodzenie Dnia Chłopaka nie jest do końca znane. Niektórzy wiążą je z Dniem Mężczyzn, inni z japońskim świętem Tango no Sekku. Uważa się, że data 30 września jest dziełem przypadku.

Po raz pierwszy Dzień Mężczyzn obchodzony był 19 listopada 1999 r. na wyspach Trinidad i Tobago. Świętowanie tego dnia wspiera Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ma to być symbol równowagi płci, a także odpowiedź na Dzień Kobiet. W Polsce Dzień Mężczyzn obchodzi się 10 marca, jest to jednak data słabiej znana niż 30 września.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest w ponad 80 krajach świata. Na Malcie święto panów wypada – 7 lutego, w Wielkiej Brytanii – 5 kwietnia, w Japonii – 5 maja, w Norwegii – 7 października, w Indiach – 19 listopada, w Rosji i na Ukrainie – 23 lutego. Ponadto, na świecie listopad uznaje się za Międzynarodowy Miesiąc Mężczyzn. W trakcie święta panów mówi się o ich zdrowiu, relacjach międzyludzkich, wzorcach. Promuje się wartości humanitarne oraz równościowe.
Co by się nie działo z tymi mężczyznami i chłopakami to Samorząd uczniowski wraz z Zespołem Samokształceniowym Nauczycieli Szkół Ponadpodstawowych postanowili to uczcić.
30 września 2021 r. koleżanki z naszej szkoły w sympatyczny sposób uczciły ten magiczny dzień. Przygotowane słodkości podarowane nam do magicznego kartonu przez Panią Zosie S. trafiły do tych małych u dużych Panów.

Żyjcie nam 100 lat!

Autor: G. K.

Banery/Logo