Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Jesienna wystawa "Drzewo"

Witamy w naszej szkole

Konkurs ,,Bądź dumny jesteś Polakiem''

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.

W tym roku postanowiliśmy uczcić to święto dwuetapowo. 8 listopada 2022 roku została otwarta wystawa kolaży pod hasłem „ Bądź dumny jesteś Polakiem”. Następnego dnia odbył się drugi etap obchodów Narodowego Święta Niepodległości -konkurs wiedzy historycznej i geograficznej o Polsce pod tym samym hasłem. Wcześniej na lekcjach wychowawczych klasy obejrzały prezentacje multimedialne oraz filmy, które prezentowały najważniejsze treści począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym zdobyliśmy wolność.

Banery/Logo