Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Była noc...

W lodowej krainie Mikołaja

Witamy w naszej szkole

„Szkoła do hymnu”

  10 XI 2022 r., o godz. 11.11 dzieci i młodzież oraz nauczyciele Ośrodka spotkali się w sali gimnastycznej, aby – jak co roku - wziąć udział w ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewać cztery zwrotki hymnu narodowego.

Nasi uczniowie biorą udział w tym wydarzeniu od jego początku, od 2019 roku. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki z 2018 r. pod nazwą „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyła społeczność szkolna z blisko 24 tysięcy placówek w kraju i za granicą, śpiewających hymn na 100. lecie naszego państwa.
Wszyscy, zgromadzeni tego dnia w sali gimnastycznej, w strojach galowych z biało-czerwonymi kotylionami, w obecności pocztu sztandarowego Ośrodka, odśpiewali cały hymn, a także pieśń patriotyczną „My, Pierwsza Brygada”.
Uroczystość zorganizowała - jak co roku – młodzież Samorządu Uczniowskiego. Dziękują oni wszystkim nauczycielom oraz koleżankom i kolegom, którzy godnie włączyli się do tegorocznej akcji. Dziękują również panu Edkowi, pani Kasi oraz pani Ani, którzy swoją pracą przyczynili się do tego, aby uroczystość otrzymała godną oprawę.

Banery/Logo