Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy w naszej szkole

Nowy plac zabaw

Nowy plac zabaw

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

W Straży Pożarnej

Nieważne, że zimno, że nad głowami ciężkie chmury, że za chwilę lunie deszcz…
Dzięki uprzejmości Państwa Strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 PSP z ul. Piastowskiej oraz Pani Izy wychowawczyni klasy II SP, młodsi i starsi uczniowie ze szkoły podstawowej mieli okazję zwiedzić prawdziwą remizę strażacką.

Grupę przywitali Panowie strażacy, którzy przygotowali dla dzieci dużo wiadomości i praktycznych atrakcji. Były informacje o wyposażeniu i możliwościach wielkiego wozu strażackiego; każdy chętny mógł przymierzyć strażacki hełm ochronny, posiedzieć w kabinie pojazdu gaśniczego i zobaczyć jak podczas alarmu bojowego strażacy zsuwają się po specjalnej rurze (zamiast biec po schodach).
Największą atrakcją jednak było… wielkie lanie. Każdy chętny mógł, trzymając w rękach wąż strażacki, polewać wodą pod ciśnieniem pachołki drogowe tak, aby je przewrócić!
Było wspaniale, wszyscy fantastycznie bawili się, a wielu stwierdziło, że fajnie byłoby zostać - w przyszłości – strażakiem. Szkoda, że święto strażaków jest tylko raz w roku… Do remizy dzieci chodziłyby chętniej niż do szkoły…

Banery/Logo