DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU I W SZKOLE

18 lutego 2021

Sztaluga z pracami plastycznymi dzieci przedstawiającymi koty, pod nią karton z karmą dla kotów. Z reguły każdy kot ma ciepły domek, kochających opiekunów i miskę pełną jedzenia. Są kotki, które nie mają tyle szczęścia.

Wokół nas żyją koty "wolnożyjące", które się takie urodziły lub zostały porzucone przez człowieka. Często są one głodne i chore. Fundacja Animals Przystań Świnoujście pomaga kotkom, które są w potrzebie a nie mają nikogo, kto może się nimi zaopiekować.

17 lutego na całym świecie świętuje się Dzień Kota. Jest to idealna okazja, aby przybliżyć dzieciom temat opieki nad kotami mieszkającymi w domach i wokół nas. Na lekcjach w szkole i zajęciach w przedszkolu dzieci dowiedziały się jak żyją koty, co jedzą, jaka karma jest dla nich najlepsza.

Pod kierunkiem nauczycieli wykonały wspaniałe prace plastyczne przedstawiające koty. Dowiedziały się również w jaki sposób Fundacja Animals Przystań Świnoujście pomaga kotkom i innym zwierzętom. Dla podopiecznych fundacji, szczególnie dla koteczki Lisy przygotowaliśmy smakołyki i inne potrzebne rzeczy.

Dziękujemy Fundacji Animals Przystań Świnoujście, za odwiedziny i za zaproszenie do swojej siedziby. Na pewno odwiedzimy Państwa jak tylko będziemy mogli. A na koniec wszystkim kociakom w dniu ich święta życzymy wspaniałych opiekunów i pełnych misek.

 

ul. Piastowska 55
72-600 Świnoujście
Sekretariat:  tel: 91 321 54 26
sekretariat@sosw.swinoujscie.pl
Interferie Hotel Medical Spa w Świnoujściu
Stowarzyszenie Proficio
Port Szczecin-Świnoujście
P.H.U. "Centrum" Jarosław Robert Cuda
Firma Handlowa Mięsa, Wędlin, Drobiu, Artykułów Spożywczych i Przemysłowych Procukiewicz Alicja
"CHIEF" Sklep Rybny Jacek Czop
P.H.U. STEF-POLBIS Bogusława Stefanowicz
Firma Handlowa "Duet" Elżbieta Jabłońska
"CHIEF" Sklep Rybny Jacek Czop
heartstargraduation-hat Skip to content