NASZE DRZEWA I KWIATY W PARKU CHOPINA

W piątek, 9 października poszliśmy do Parku Miejskiego im. Fryderyka Chopina zasadzić drzewa i kwiaty. Żeby w parku było jeszcze piękniej.
Wcześniej, podczas zajęć w świetlicy, ułożyliśmy z inicjałów naszych imion imiona dla dwóch drzew: wyszły nam Dama i Szach. Prawda, że niepowtarzalne? Napisaliśmy także dwa pamiątkowe listy, które zamknęliśmy w butelkach. W pierwszym przedstawiliśmy siebie, imiona drzew i zanotowaliśmy datę. W drugim poprosiliśmy, żeby o te drzewa dbać. Przeprowadziliśmy też konkurs na to, w kształcie jakiego instrumentu zasadzimy kwiaty. Zwyciężyła gitara!
W wyprawie towarzyszyli nam tata Zuzi i mama Amandy. Podczas pracy odwiedziła nas także mama Zuzi na spacerze ze swoimi podopiecznymi seniorami. Bardzo im dziękujemy :).
W przygotowaniu imprezy pomogła nam pani Wioletta Nawrocka – naczelnik Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście. Dla pani Wioletty przygotowaliśmy w podziękowaniu upominek – kolorowy kwiat w złotej ramce.
Od początku do samego końca imprezy mieliśmy usta i nosy zasłonięte maseczkami. Nałożyliśmy także gumowe rękawiczki.
Drzewa posadziliśmy przed budynkiem, w którym znajduje się parkowa świetlica. Dama (po lewej stronie patrząc w stronę ulicy) to lipa, przy której pracowała drużyna pod dowództwem taty Zuzi. Dowódcą drużyny sadzącej Szacha (po prawej stronie) był (oczywiście:) pan Michał Mackiewicz. Gdy będziecie tamtędy spacerować możecie się do naszych drzew zwracać po imieniu:) Aha! Zakopaliśmy także przy ich korzeniach nasze listy w butelkach.
Z drugiej strony budynku posadziliśmy białe i czarne tulipany. Od maja, gdy kwiaty zakwitną, fajnie będzie usiąść na którejś z ławek i zagrać coś na gitarze.
Teraz w parku są już nutki, fortepian i gitara. Jest coraz bardziej muzycznie i kolorowo. Teraz także dzięki nam!

Tekst: Dorota Mikulska

Zdjęcia: Agnieszka Natorska

ul. Piastowska 55
72-600 Świnoujście
Sekretariat:  tel: 91 321 54 26
sekretariat@sosw.swinoujscie.pl
Interferie Hotel Medical Spa w Świnoujściu
Stowarzyszenie Proficio
Port Szczecin-Świnoujście
P.H.U. "Centrum" Jarosław Robert Cuda
Firma Handlowa Mięsa, Wędlin, Drobiu, Artykułów Spożywczych i Przemysłowych Procukiewicz Alicja
"CHIEF" Sklep Rybny Jacek Czop
P.H.U. STEF-POLBIS Bogusława Stefanowicz
Firma Handlowa "Duet" Elżbieta Jabłońska
"CHIEF" Sklep Rybny Jacek Czop
heartstargraduation-hat Skip to content