Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy 11–13.09.2020 r.

W dniach 11-13 września 2020 r. na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół i Ośrodków Specjalnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem imprezy był kujawsko-pomorski oddział PSS Sprawni Razem. Rywalizacja przebiegała we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Wszystkie województwa wystawiły silne reprezentacje. Województwo zachodniopomorskie w konkurencji biegu na 400 m i w skoku wzwyż reprezentował uczeń SOSW Świnoujście, zawodnik UKS Skejt Świnoujście Maciej Medowski. Nasz sportowiec w swoim debiucie na tak dużej imprezie spisał się znakomicie, bowiem w finale biegu na 400 m, w rywalizacji z pięcioma reprezentantami Polski i dwoma innymi finalistami, zajął V miejsce, bijąc jednocześnie własny rekord życiowy. Jeszcze większą niespodziankę sprawił w skoku wzwyż, gdzie uległ jedynie mistrzowi naszego kraju i zajął II miejsce zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.
Zawodnikowi życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów sportowych.